Čerpadlá - VINTRADE
795
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-795,bridge-core-2.5.4,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_hidden,vertical_menu_hidden_with_logo, vertical_menu_width_350,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-23.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-9

Čerpadlá

Čerpadlo používané pri jednotlivých procesoch môže výrazne ovplyvniť kvalitu vína. Ak chcete zachovať štruktúru vína, podporiť jeho odrodovosť a terroir, zachovať jeho organoleptické vlastnosti, je nevyhnutné investovať do kvalitného čerpadla.

Odstredivé čerpadlo

Najčastejšie používané čerpadlo vo vinárstve. Používa sa na prečerpávanie vína alebo pred plnením. Obľúbené z dôvodu cenovej dostupnosti, avšak nemusí byť optimálnym riešením v určitom procese výroby.

Monočerpadlo

Vhodné na prečerpávanie vína, rmutu a muštu alebo pred plnením. Čerpanie vína pomocou špirály, vhodné na menšie objemy.

Peristaltické čerpadlo

Je najlepším riešením na prepravu rmutu a muštu (pevných častí). Vhodné aj na prečerpávanie vína ako aj pred plnením.

Objemové čerpadlo (Lobe pump)

Je optimálnym riešením pre použitie pred plnením, predovšetkým z hľadiska postupného nábehu toku vína a šetrného spracovania bez zbytočného okysličovania.

Piestové čerpadlo

Známe piestové čerpadlá Manzini ako aj iných výrobcov používané vo vinárstve na prečerpávanie tekutín. Nie je vhodný po použití membránového filtra.